Osnovna škola "Antun Mihanović" Nova Kapela

Dokumenti škole

Prijevoz učenika

Uz čitanje riječi rastu

Projekt Uz čitanje riječi rastu ima za cilj približiti djeci čitanje knjiga te time izgrađivati kulturu čitanja, razvijati čitalačku vještinu učenika i njihovo kritičko mišljenje. Kroz naviku čitanja i promišljanja različitih vrsta književnih dijela utjecati na cjeloživotno obrazovanje učenika, poticati radost čitanja, uvoditi u čitanje, razvijati vještinu čitanja, učiti kako se odnositi prema knjizi, pobuditi interes učenika za samostalno posuđivanje i čitanje knjiga i time utjecati na izgrađivanje svestrane stvaralačke osobe razvijenih sposobnosti čitanja, izražavanja, doživljavanja i vrednovanja književnih djela, razvijati kulturu provođenja slobodnog vremena.

Školska knjižničarka Dragana Haramustek i učiteljica razredne nastava Milka Škvorić Didović priključile su se eTwinnig projektu Uz čitanje riječi rastu / Words grow by reading.

Tijekom 2020./2021. godine raznim aktivnostima koje će provoditi s učenicima 4. razreda poticat će radost čitanja, razvijati vještinu čitanja, učiti kako se odnositi prema knjizi, pobuditi interes učenika za čitanje knjiga, osnaživati kritičko mišljenje o pročitanom, prikazati projektne aktivnosti kroz uporabu IKT-a. Poticati druge učenike škole, lokalnu zajednicu i širu javnost na razvijanje kulture provođenja slobodnog vremena.

AKTIVNOSTI TIJKEOM GODINE/ OBILJEŽAVANJE ZANAČAJNIH DATUMA

MEĐUNARODNI DAN PISMENOSTI. 8. RUJNA

Prva aktivnost bila je obilježavanje Međunarodnog dana pismenosti (8.9.). Učenici su na satu Hrvatskog jezika s učiteljicom Milkom Škvorić Didović i knjižničarkom od papira izrađivali latice cvijeća na koje su ispisivali što najviše vole čitati, na kojim mjestima vole čitati i zašto je čitanje važno u životu. Učenici su napisali pregršt lijepih rečenica o važnosti čitanja koje možete pogledati na fotografijama.

MJESEC HRVATSKE KNJIGE, 15.10.-15.11.

Aktivnosti koje smo planirali u drugom polugodištu počeli smo ostvarivati u Mjesecu hrvatske knjige. "Posvojili" smo književnicu Zlatu Kolarić Kišur čiji roman Moja Zlatna dolina trenutno čitamo. Taj dječji roman bogatog sadržaja omogućio nam je da mu jedan sat u tjednu posvetimo barem jednu aktivnost. Prvo poglavlje čitali smo u školskom dvorištu uživajući u blagodatima jesenskog dana, igrajući Gumi-gumi, Školicu i Križić-kružić i rješavajući nastavni listić o glavnoj junakinji. Kada semo se upoznali s glavnim junacima priče, izrađivali smo pizzu od kartona na koju smo upisivali osobine glavnih likova.

16. listopada obilježili smo i Dan rječnika. Ispod krošnji stabala u školskom dvorištu u Rječnicima hrvatskog jezika istraživali smo nepoznate riječi iz romana, a zatim smo izrađivali informativne straničnike.