Osnovna škola "Antun Mihanović" Nova Kapela

OŠ "ANTUN MIHANOVIĆ", NOVA KAPELA, BATRINA

Ponedjeljak - Petak- 07:00-13:00

ŠKOLSKA KNJIŽNIČARKA: Dragana Haramustek

Školska knjižnica je mjesto poticanja čitateljske i informacijske pismenosti!

U knjižnici se mogu:
- posuđivati knjige i slikovnice
- čitati časopisi
- koristiti stručna (referentna) građa
- pisati zadaća, referati itd.

Knjižnica se nalazi u prizemlju osnovne škole i zauzima 12 kvadrata. U knjižnici je smješteno oko 4000 knjiga, a redovno primamo časopise za nastavnike

• Napredak, Školski vjesnik, Jezik, Život i škola, Dijete i društvo, Priroda, Eko revija,HAGIO.HR, Lađa i Unikat

i učenike:

• Drvo znanja, Meridijani, Modra lasta, Smib, Radost, Prvi izbor, Moj planet, Mak, Sovica.

Sva knjižnična građa je računalno obrađena u knjižničnom programu METEL i tako je i posuđujemo, svaki učenik naše škole je član knjižnice i knjige posuđuje sa članskom iskaznicom.

Zbog manjka knjižne građe, učenici bi trebali lektirne knjige vratiti nakon 15 dana kako bi svi učenici istog razreda mogli pročitati zadani naslov.

Vijesti iz knjižnice
Obilježili smo Dan starijih i nemoćnih osoba
Autor: Dragana Haramustek, 2. 10. 2019.

Povodom Međunarodnog dana starijih i nemoćnih osoba učenici 7.b razreda Lucija Trubić, Petra Abramović, Ivana Livić i David Jelčić, u pratnji knjižničarke Dragane Haramutek i učiteljice hrvatskog jezika Maje Mulc, posjetili su Dom za starije osobe "Sveti Vinko" u Novoj Kapeli.

Budući da je naša škola uključena u projekt Tulum s(l)ova koji ima za cilj poticanje čitanja iz užitka, učenici „tulumaši“ su, prema pravilima projekta, treći put izašli u lokalnu zajednicu kako bi bakama u staračkom domu pročitali nekoliko prigodnih tekstova i ujedno im čestitali  Međunarodni dan starijih i nemoćnih osoba.

Za tu su prigodu učenici pripremili nekoliko lirskih tekstova iz zbirki pjesama Biserno uresje, Davorije i Anđeli se poigraše koje su čitali bakama u Domu. Nakon pročitanih tekstova, bake su zapjevale pjesme iz svoje mladosti i počastile nas pokojom duhovitom dosjetkom.

Zahvaljujemo se djelatnicima i štićenicima Doma na ugodnom gostoprimstvu i nadamo se kako ćemo ih češće posjećivati te s njima provoditi vrijeme u čitanju i druženju.