"Molimo novu stazicu!"
Autor: Dragana Haramustek, 4. 10. 2012.

"Molimo novu stazicu!"- geslo je učenika razredne nastave Osnovne škole "Antun Mihanović", Nova Kapela, Batrina koji su jučer, povodom obilježavanja Dječjeg tjedna, sa svojim učiteljicama posjetili čelnike Općine Nova Kapela i izrekli svoje želje za novom stazom.

Učenici razredne nastave,njihove učiteljice Anka Maričević, Ruža Rajković, Zorica Čurčić i Milka Škvorić-Didović, pedagoginja, školska knjižničarka i učenici novinari posjetili su čelnike Općine Nova Kapela: načelnika Općine Nova Kapela Josipa Benića i pročelnika Općine Nova Kapela Žarka Butinu koji su ih dočekali s velikim oduševljenjem, ali i  znatiželjom.

Naime, naši su im učenici došli iskazati svoju želju za "novom stazicom od škole do kuće i od kuće do škole". Donosimo vam u cijelosti poruku koji su učenici pročitali načelniku, pročelniku i svima prisutnima:

Odrsli, Dječji je tjedan kada djeca mogu jasnije glasnije izraziti svoje želje i prijedloge. Hodajući svaki dan od škole do kuće i od kuće do škole moramo stalno gledati ispred sebe, ukoliko dignemo glavu već smo upali u nevolju, uprljali smo sandale, cipele, tenisice.

Stoga, Vam želimo poručiti da želimo hodati gledajući oko sebe, pozdravljati prolaznike, a da bismo to mogli potrebna nam je nova, obnovljena staza. Molimo novu stazu, stazicu."

Zatim su uslijedili pozdravi učenika-novinara koji su izrekli riječi zahvalnosti na lijepom dočeku u Općinu i pozdravni govor načelnika Josipa Benića. Načelnik je rekao kako mu je drago što su učenici aktivni i što ukazuju na probleme naše sredine. Rekao je kako su upravo danas bili na sastanku u Okučanima gdje su se dogovarali o budućim projektima, među kojima je planirana i obnova nogostupa od Batrine do centra Nove Kapele.

Nakon održanog govora u općinskim prostorima za učenike je pripremljen domjenak.

Nadamo se kako je načelnik prepoznao probleme, te da će ih nastojati riješiti kako je obećao i izjavio: "Vi ste naša budućnost!"